02.jpg

Lastevanemate kool on suunatud eelkõige meie kooli lastevanematele. Toimuvad loengud lapse arengust ja kasvatamisest. Kutsume külla huvitavaid inimesi, korraldame vestlusringe.

Lastevanematekooli viib läbi eripedagoog Lena Jaago.


Jaanus Rooba loeng

6.detsembril 2013 algusega kell 17.00 toimub Rakvere Eragümnaasiumis JAANUS ROOBA loeng "Kuidas saada tõekspidamiste ühekülgsusest terveks? Heiti Talviku ja Betti Alveri loomingu valguses".


Kalev Pihl

02. detsembril 2010 toimus meie koolis loeng-vestlusring "Laste turvalisus internetis". Lektoriks oli Kalev Pihl, kes pälvis möödunud aastal internetiturvalisuse teadlikkuse tõstmise eest Aasta Tegija 2009 tiitli.

Soovitame väga kuulata tema videoloenguid.

 http://www.youtube.com/view_play_list?p=122449AB849E409E


Hüperaktiivsus takistab haridusteed

Lapsed, kellel on põhikoolis raskusi keskendumisega, nad on kärsitud ja püsimatud, ei suuda suurema tõenäosusega jõuda kõrghariduseni, selgub Eesti noorte seas tehtud uuringust.

Loe edasi!
http://novaator.ee/ET/inimene/huperaktiivsus_takistab_haridusteed/


Lena Jaago loeng

Ootame Teid 20.veebruar 2013 kell 16.00-18.00 Lena Jaago loengule "Lapse esimene kooliaasta".
Eelkool alustab kell 16.00. 

Kohtumiseni,
Rakvere Eragümnaasium


Lena Jaago loeng

5.detsembril 2012 kell 17.00 toimub eelkooli lastevanematele loeng „Tähtpäevad ja pühad lapse elus ja kooli õppekavas”. Lektor Lena Jaago


Jaanus Rooba loeng

30. novembril 2012 kell 17.00 toimub Rakvere Eragümnaasiumis Jaanus Rooba loeng "Inimese elukaare seaduspärasused A.H.Tammsaare loomingu ja eluloo näitel"


Lastevanemate üldkoosolek

14. novembril 2012 kell 17.30 toimub Ervin Laanvee loeng 1. - 9. klassi lastevanematele "Muutuv aeg, muutuv laps/õpilane, muutuv õppekava"
Peale loengut toimub 5.- 9. klassi LASTEVANEMATE ÜLDKOOSOLEK. Sellele järgnevad klassikoosolekud.


Mis on koolide pingerea taga?

On koole, mille õpilaskond võimaldaks veelgi paremat tulemust, kui pingeread näitavad. Kool, õpilane ja tema kodu on kõik õpitulemuse kujundajad, kirjutavad Tartu Ülikooli sotsiaalpsühholoogia dotsent Olev Must ja TÜ doktorant ning haridusministeeriumi ametnik Maie Kitsing.
Loe lähemalt


Lena Jaago loeng

12.detsembril 2011. algusega 17.30 toimub algklasside majas Rakvere Eragümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Lena Jaago loeng "Lapse areng 5-7 eluaastal" ja "Kuidas lapsega jõule tähistada?"


Osalema ootame kõiki õpetajaid ja lapsevanemaid!


Lugupeetud eelkooli lapsevanem!

07. veebruaril 2011 kell 17.15 toimib Rakvere Eragümnaasiumi algklasside majas loeng-vestlusring lastevanematele, kelle laps läheb sellel sügisel kooli.

Vestlusringi viib läbi Pille Kriisa.

SOTSIAALNE ÕPPIMINE KUI ÜKS OLULINE NURGAKIVI LAPSE KOOLITEEL

  • Viimasel ajal on välismaal uuritud laste sotsiaalseid suhteid koolis. On leitud, et sotsiaalne edukus ehk head suhted eakaaslastega koolis on üks oluline akadeemilise edukuse eeldus.
  • Kuidas ma lapsevanemana tean, et mu laps on (koolis) õnnelik? Kuidas aidata lapsel tõlgendada kooliga seotud kogemusi ja tundmusi?
  • Kuidas mõista laste omavahelisi suhteid koolikeskkonnas?
  • Kiire pilk sotsiaalse õppimise teooriale.

Kohtumiseni

07. veebruaril 2011
Rakvere Eragümnaasiumi Hariduskogu MTÜ