News

Tantsijad keerutasid jalga ja uusi rahvariideid 20. March Indrek Pilv


Meie kooli väikesed rahvatantsijad andsid 17. märtsil meeleoluka kontserdi.
Eragümnaasiumis tegutseb hetkel kolm rahvatantsurühma, 2., 5. ja 6. klassis. Tantsijaid juhendab õpetaja Maaja Valter, kellele on toeks klassijuhatajad.
„Tahtsime vanematele ja kõigile huvilistele näidata meie tublisid tantsulapsi ning ka nende uhiuusi rahvariideid,“ märkis direktor Anne Nõgu. Tegemist on Rakvere ja Haljala rahvariietega, mille Maie Mangluse juhendamisel õmblesid valmis erinevad meistrid Lääne-Virumaalt.
„Väikeseid tantsijaid oli lausa rõõm näha,“ kiitis Nõgu, lisades, et kõik rühmad on registreeritud 2023. aasta noorte laulu- ja tantsupeole. Poisid on registreeritud ka eeloleval suvel Rakveres toimuvale Meeste Tantsupeole 4 Venda, nii sai kontserdil näha ka vahvaid poistetantse.
Külalisena astus peol üles Rakvere Gümnaasiumi rahvatantsurühm Maie Karuse juhendamisel. Vanemate klasside noored, kellel juba aastaid tantsukogemust, vaimustasid ja innustasid meie tantsulapsi, kes etteastele siiralt kaasa elasid.
Kogu pidu lõppes kõikide rühmade ühistantsuga, kus nii väiksemad kui päris suured rahvatantsijad esitasid eesti rahvatantsu „Oige ja vasemba“. „Kiidan kõiki tubli ühise töö eest, nii tantsijaid kui õpetajaid, käsitöömeistreid ja kindlasti ka lapsevanemaid – see oli väga tore pidu,“ tunnustas Anne Nõgu.

Meie kooli väikesed rahvatantsijad andsid 17. märtsil meeleoluka kontserdi.
Eragümnaasiumis tegutseb hetkel kolm rahvatantsurühma, 2., 5. ja 6. klassis. Tantsijaid juhendab õpetaja Maaja Valter, kellele on toeks klassijuhatajad.
„Tahtsime vanematele ja kõigile huvilistele näidata meie tublisid tantsulapsi ning ka nende uhiuusi rahvariideid,“ märkis direktor Anne Nõgu. Tegemist on Rakvere ja Haljala rahvariietega, mille Maie Mangluse juhendamisel õmblesid valmis erinevad meistrid Lääne-Virumaalt.
„Väikeseid tantsijaid oli lausa rõõm näha,“ kiitis Nõgu, lisades, et kõik rühmad on registreeritud 2023. aasta noorte laulu- ja tantsupeole. Poisid on registreeritud ka eeloleval suvel Rakveres toimuvale Meeste Tantsupeole 4 Venda, nii sai kontserdil näha ka vahvaid poistetantse.


Külalisena astus peol üles Rakvere Gümnaasiumi rahvatantsurühm Maie Karuse juhendamisel. Vanemate klasside noored, kellel juba aastaid tantsukogemust, vaimustasid ja innustasid meie tantsulapsi, kes etteastele siiralt kaasa elasid.
Kogu pidu lõppes kõikide rühmade ühistantsuga, kus nii väiksemad kui päris suured rahvatantsijad esitasid eesti rahvatantsu „Oige ja vasemba“. „Kiidan kõiki tubli ühise töö eest, nii tantsijaid kui õpetajaid, käsitöömeistreid ja kindlasti ka lapsevanemaid – see oli väga tore pidu,“ tunnustas Anne Nõgu.