Uudised

Meie kooli edur sai hoo sisse 26. veebruar Indrek Pilv


Rakvere Eragümnaasiumis sai alguse õpilaste ja vilistlaste edulugude sari „Meie kooli edur“. Esimesena rääkis oma loo 10. klassi õpilane Laur Talis Torn.

Laur Talis veetis pärast 9. klassi aasta vahetusõpilasena Uruguais. Tema õpirände korraldas YFU, Youth for Understanding, mis on 1951. aastal asutatud rahvusvaheline organisatsioon. YFU vahendab õpilasi ligi 30 riiki, Laur Talis valis neist välja Uruguai, mis tema sõnul tundus väga erineva, ägeda ja uuena. YFU tegevust tunnustas ta igati, öeldes, et organisatsioon oli väga hooliv ja toetav.

Vahetusaastaks ettevalmistamine oli pikk ja põhjalik, alates kandideerimisest ja lõpetades rahakogumisega. Laur Talise sõnul oli viimase puhul abi ka YFU pakutud koolitusest.

Laur Talis andis oma ettekandes ülevaate kodusest elust Uruguais, samuti koolikorraldusest. Kooli Eestis ja Uruguais võrreldes tunnistas ta, et siin on kõik väga ilus, puhas, terve, aga seal on jällegi õhkkond palju vabam. Erinevusi on ka õppekavas, kohati tuli vahetusõpilasel rinda pista selliste asjadega, mida siin põhikoolis ei õpitud. Meie noorte jaoks oli uudne seegi, et kool töötas kahes vahetuses ja neist esimene algas juba kell 6 hommikul.

Eestist Uruguaisse minnes tuleb harjuda hoopis teistmoodi suhtluslaadiga. Laur Talise jutust koorus välja, et tema kodulinnas inglise keelt ei räägitud ja alguses oli suhtlusel suuresti abiks nutitelefon. Alguses oli lärm ja suhtlus tohutu, tõdes Laur Talis, kiites samas uruguailaste soojust ja sõbralikkust: „Kohe võeti kaasa, kutsuti osalema. Juba esimene päev oli väga tore!“

Läbiv märksõna suhtelisest rääkides on avatus. „Inimesed võtavad aega ja räägivad üksteisega, räägitakse ka oma tunnetest, sellest mis teeb kurvaks või rõõmustab. Sellest tunnen Eestis puudust,“ nentis Laur Talis.

Laur Talise Uruguai elust saab lähemalt lugeda tema blogist. Eduri sarja järgmine üritus kuulutatakse välja peatselt.

Rakvere Eragümnaasiumis sai alguse õpilaste ja vilistlaste edulugude sari „Meie kooli edur“. Esimesena rääkis oma loo 10. klassi õpilane Laur Talis Torn.

Laur Talis veetis pärast 9. klassi aasta vahetusõpilasena Uruguais. Tema õpirände korraldas YFU, Youth for Understanding, mis on 1951. aastal asutatud rahvusvaheline organisatsioon. YFU vahendab õpilasi ligi 30 riiki, Laur Talis valis neist välja Uruguai, mis tema sõnul tundus väga erineva, ägeda ja uuena. YFU tegevust tunnustas ta igati, öeldes, et organisatsioon oli väga hooliv ja toetav.

Vahetusaastaks ettevalmistamine oli pikk ja põhjalik, alates kandideerimisest ja lõpetades rahakogumisega. Laur Talise sõnul oli viimase puhul abi ka YFU pakutud koolitusest.

Laur Talis andis oma ettekandes ülevaate kodusest elust Uruguais, samuti koolikorraldusest. Kooli Eestis ja Uruguais võrreldes tunnistas ta, et siin on kõik väga ilus, puhas, terve, aga seal on jällegi õhkkond palju vabam. Erinevusi on ka õppekavas, kohati tuli vahetusõpilasel rinda pista selliste asjadega, mida siin põhikoolis ei õpitud. Meie noorte jaoks oli uudne seegi, et kool töötas kahes vahetuses ja neist esimene algas juba kell 6 hommikul.

Eestist Uruguaisse minnes tuleb harjuda hoopis teistmoodi suhtluslaadiga. Laur Talise jutust koorus välja, et tema kodulinnas inglise keelt ei räägitud ja alguses oli suhtlusel suuresti abiks nutitelefon. Alguses oli lärm ja suhtlus tohutu, tõdes Laur Talis, kiites samas uruguailaste soojust ja sõbralikkust: „Kohe võeti kaasa, kutsuti osalema. Juba esimene päev oli väga tore!“

Läbiv märksõna suhtelisest rääkides on avatus. „Inimesed võtavad aega ja räägivad üksteisega, räägitakse ka oma tunnetest, sellest mis teeb kurvaks või rõõmustab. Sellest tunnen Eestis puudust,“ nentis Laur Talis.

Laur Talise Uruguai elust saab lähemalt lugeda tema blogist. Eduri sarja järgmine üritus kuulutatakse välja peatselt.